Jack-o'-lantern

Jack-o'-lantern je svítilna používaná o svátku Halloween, dnes typicky vyřezaná z dýně a zevnitř osvětlená svíčkou. Původně byla lucerna (angl. "lantern") vyřezávána z tuřínu, brambor nebo červené řepy a se svítícími uhlíky nebo svíčkou uvnitř. Tyto lucerny představovaly duše zemřelých milovaných bytostí a bývaly umístěny v oknech nebo na verandách, aby vítaly pozůstalé. Také sloužily jako ochrana proti zlým skřítkům.

I my jsme se rozhodli tímto způsobem, pro Čechy netradičním, oslavit svátek zemřelých, který se na rozdíl od Halloweenu konaného v Anglii 31.10. u nás slaví 2.11. jako "Dušičky".

Naše třída díky panu Radovi (tatínkovi Gabky) měla k dispozici spoustu dýní a tudíž jsme se rozhodli v pracovních činnostech dýně vydlabat a připravit je tak na pondělní školní soutěž "O nejkrásnější dýni", konanou u příležitosti školní Halloweenské stezky.

Milí rodiče, můžete být na své děti náležitě pyšní, zvládly to úplně exkluzivně (viz foto).